7 komentarzy

 1. ja.online
  ja.online at |

  Lipowa:)

  Pozdrawiam, bo czytam właśnie drugi tom.

 2. Mój kryminalno-literacki rok 2014! - Blog.kryminalnapila.pl

  […] snów, Anno”, Dorota Dziedzic-Chojnacka „Zbrodnia na boku”, Katarzyna Puzyńska „Motylek” i „Więcej czerwieni”, Marta Zaborowska „Rajskie ptaki”, Anna Klejzerowicz „List z […]

 3. Biedronka
  Biedronka at |

  Przeczytałam wiele kryminałów szwedzkiej autorki Kamili Lanksberg / pewnie nazwisko wpisałam z błędem / i po lekturze Motylka mam wrażenie, że autorka bardzo się wzorowała na treści kryminałów K.L.

  Akcja dzieje się na wsi / w Szwecji w małym mieście/, główny policjant to głowny bohater, ma dziewczynę zainteresowaną śledztwem i dążącą do wykrycia sprawcy. Identycznie u Kamili.

  Część treści pochodzi od mordercy / u Kamili to samo /, pisana jest kursywą….

  Pani Katarzyno…. co powiedzieć ?

 4. Ewa
  Ewa at |

  Uważam tak samo jak Biedrona. Jak dla mnie „Motylek” to słaby plagiat książki Lackberg. Skandynawska pisarka jest dużo uważniejsza i Podobieństw jest więcej niż tylko te, o których już wspomniano. Poza tym,jeśli już ktoś bierze się za pisanie kryminału, powinien choćby porozmawiać z jakimś policjantem o tym, jak wyglądają pewne procedury. Razi, że autorka nie ma w tym temacie elementarnej wiedzy. Bliżej jej do tego, co o pracy Policji w swoim kraju pisze Lackberg niż do polskich realiów. Jako prawnik -jestem zdegustowana. Poza nieznajomością prawa, zdaje się, że autorka nigdy nie była na wsi. Nie rozumiem, po co pisać książkę o ludziach, których mentalności się nie zna, bądź nie rozumie? Doczytałam książkę do końca tylko i wyłącznie dlatego, że czytało się szybko i że byłam ciekawa, kto zabijał. Plus za zakończenie i postać Wiery.

 5. Eja
  Eja at |

  Pani Katarzyno…. wstyd. Dla mnie ogromne rozczarowanie. Zastanawiam się skąd te doskonałe recenzje, czy tak mało osób czytało książki Camilli Lackberg?
  Nie polecam Pani Puzyńskiej 🙁

 6. Pan Książeczka
  Pan Książeczka at |

  Dla mnie niestety ta książka nie była za dobra, nie podobała mi się.

Zostaw Komentarz