7 komentarzy

 1. Krzysztof
  Krzysztof at |

  Nie do końca podzielam Pana opinię o tej książce. Uważam, że na pięć gwiazdek zasługuje tu jedynie intryga i ta – no…”przeczytalność”. To rzeczywiście świetne czytadło – np. do podróży, ale nic poza tym. Za fabułę i resztę dałbym najwyżej 2-3*. To i tak sporo, jak na dzieło z gatunku „zabili go i uciekł.” „Kasacja” IMHO jest duuużo lepsza.

  PS. Interesujący blog.

 2. Krzysztof
  Krzysztof at |

  Nikodem Pałasz też dobrze go ocenia.

 3. Kuba
  Kuba at |

  Czuję się jakbyśmy czytali inne książki. Niby ciekawy pomysł na rozpoczęcie, ale później zamienia się w miks Aniołów i Demonów, Chucka Norrisa, Brudnego Harry’ego i kilku innych scenariuszy filmów akcji. To w sumie nie byłoby jakoś bardzo złe, ale autor otwiera mnóstwo pseudo-efektowych wątków, żeby je albo błyskawicznie uciąć (przelatujemy nagle na jednej stronie dni/tygodnie, a może miesiące??), albo nie kończyć wcale (np. nigdy nie zaproponował sensownego wyjaśnienia po jaką cholerą targali/prowadzili pierwszą ofiarę na Giewont). Po prostu razi mnie nagromadzenie akcji dla akcji bez nadania jej sensu…

 4. Mateusz
  Mateusz at |

  Trudno, zeby ocena na tym blogu byla inna – wystarczy spojrzec na tyl ksiazki. Tam, w ramce opisanej jako „Patronat”, mozemy dostrzec m.in. „Kryminalna Pila”. Ksiazka w rzeczywistosci nie jest az tak dobra. Ocena? max 5-5.5/10.

 5. Meg
  Meg at |

  Naprawdę tak wysoko??? Toż to gniot, tyle, że ta „przeczytalność ” faktycznie dobra, ale reszta…

Zostaw Komentarz